BIM budownictwo – oprogramowanie dla konstruktora

Oprogramowanie dla inżyniera budownictwa powinno usprawniać parametryczne rysunki BIM. Budowanie informacji o budynku to technologia, która ułatwia pracę konstruktorów na całym świecie, również w Polsce. Cały czas pojawiają się nowe narzędzia, takie jak np. Prota, których zadaniem jest kompleksowe wsparcie, rozwijające rodzime BIM budownictwo.

Jest to ważne na każdym etapie – od koncepcji, przez parametryczne rysunki BIM, aż po realizację na placu budowy. Oprogramowanie dla inżyniera budownictwa to zaawansowane narzędzie, którego głównym zadaniem jest zwiększenie precyzji projektowania, przy jednoczesnej oszczędności czasu pracy użytkowników.

BIM budownictwo różni się od klasycznego podejścia do projektowania. Parametryczne rysunki BIM tworzone są w inny sposób niż te zaprojektowane w CAD 2D. Inny jest sposób ich tworzenia. Na początku konieczne jest podanie większej ilości szczegółów, ale za to w późniejszych fazach wprowadzanie zmian, czy poprawek jest znacznie prostsze.

Oprogramowanie dla inżyniera budownictwa nie musi być mocno skomplikowane. Oczywiście wymaga doświadczenia zawodowego i obycia z nową technologią, ale powinno być stosunkowo łatwe do wdrożenia. Dobrym sposobem jest skorzystanie już na samym początku ze szkolenia z danego narzędzia, co pozwoli, aby praca od samego początku była efektywna, a czas wdrożenia maksymalnie krótki.

Każdorazowo przed podjęciem decyzji o zakupie dobrze jest w pierwszej kolejności wybrać kilka interesujących programów, a następnie porównanie ich w kontekście możliwości, ceny, a także sposobu licencjonowania. Po wybraniu optymalnych rozwiązań należy je przetestować, pobierając bezpłatne wersje demonstracyjne.

Dopiero po rzetelnych testach można podjąć odpowiedzialną decyzję zakupową. Dobrym rozwiązaniem może być także umówienie się na konsultację z przedstawicielami danej firmy – pozwoli to uzyskać odpowiedzi na nurtujące pytania, a także zweryfikować, jak wygląda wsparcie techniczne w danej firmie.

Więcej informacji na https://www.protabim.pl/