Jaki program dla konstruktorów wybrać?

Rezultaty, które przynoszą zysk i zadowolenie to najbardziej pożądane konsekwencje czasochłonnej pracy. Inżynierowie starają się tworzyć precyzyjne projekty budowlane, a całościowy proces pracy może być szybszy, dzięki rozwiązaniu, jakim jest odpowiedni program dla konstruktorów. Jego szerokie funkcje rozszerzają możliwości projektowe, nadając im innowacyjnego charakteru.

Każdy, kto szukał fachowego oprogramowania CAD, wie, że wybór jest bardzo rozległy, a producenci starają się przedstawić swój produkt jako najlepszy. Pojawia się pytanie, czym charakteryzuje się profesjonalny program dla konstruktorów? To przede wszystkim program do obliczania konstrukcji stalowych, żelbetowych, a także przeznaczony do obliczeń wytrzymałościowych.

Tutaj ma miejsca na pomyłki, a jedynie na precyzyjność i miarodajne kalkulacje. Jedną z propozycji rzetelnych narzędzi, zapewniających łatwą i funkcjonalną obsługę jest CAD z wieczystą licencją – GstarCAD, czyli program do obliczania konstrukcji stalowych i żelbetowych. Popularna w wielu środowiskach zawodowych współpraca z nakładkami branżowymi to dogodność oferowana przez to oprogramowanie.

Pod aspektem ekonomicznym wybór odpowiedniej licencji to podstawa. GstarCAD to narzędzie, które daje możliwość zdecydowania się na czasową lub wieczystą (bez dodatkowych opłat). To duża korzyść, umożliwiająca dostęp do nielimitowanego dostępu do fachowej pomocy technicznej. Co więcej, CAD z wieczystą licencją został wyposażony w dodatkowe biblioteki i opcje, które usprawniają pracę projektantów konstrukcji. Poza tym GstarCAD:

  • umożliwia skuteczną pracę z formatami plików DWG/DXF,

  • zapewnia projektowanie profili w przekroju oraz w widokach,

  • pozwala na opis wielu odmian spoin spawanych oraz dodawanie symboli,

  • umożliwia tworzyć zestawienia stali na rysunku z wykorzystaniem pliku zewnętrznego i kompatybilnego z Excel.

Szukając kompleksowego narzędzia, CAD z wieczystą licencją to propozycja, na którą każdy specjalista powinien zwrócić uwagę, będąc nastawionym na zadowalające efekty. Program do obliczania konstrukcji stalowych GstarCAD to w dużym skrócie ułatwienie i udoskonalenie procesu tworzenia projektów inżynierskich.