Program CAD 3D w codziennej pracy

Każdy, kto w swojej codziennej pracy stosuje program CAD 3D wie, jak ważna jest jego płynność. Nie ma nic gorszego niż zacinające się narzędzie w trakcie tworzenia projektu. Oprogramowanie to zdecydowanie jedna z rzeczy, na której nie warto oszczędzać – wpływa ona na całość naszej pracy – szybkość, efektywność i precyzję.

Nie oznacza to jednak, że za profesjonalny program CAD musimy przepłacać. Komercyjne, tak bardzo zaawansowane narzędzie jak program CAD 3D nie może być oczywiście bezpłatne. Ważne jest jednak, żeby znaleźć optymalny stosunek ceny do jakości. Dużym ułatwieniem może być np. skorzystanie z rozwiązań dostępnych w formie wieczystej licencji. Pozwoli to uniknąć regularnych opłat.

Jeżeli jednorazowa inwestycja w profesjonalny program CAD to zbyt duży wydatek dla firmy, można rozważyć finansowanie w formie leasingu. Forma spłaty zazwyczaj jest wygodna, np. podzielona na kwartalne raty. Jest to łatwiej zaplanować w budżecie niż zakup narzędzia za gotówkę.

Plusem leasingu jest także to, że otrzymujemy narzędzie, które może od razu na siebie zarabiać. Profesjonalny program CAD służy do tego, aby zwiększyć zyski firmy np. poprzez wykonywanie dodatkowych usług lub przyspieszenie tych, które już są wykonywane.

Jeżeli należysz do grupy osób, która nie potrzebuje zaawansowanego narzędzia, na początku może wystarczyć Ci się przeglądarka 3D, np. IRONCAD COMPOSE. Do jej kluczowych funkcji należą m.in. Import plików CAD oraz innych formatów, takich jak STL, VRLM, 3D Studio, AutoCAD 3D DXF, TrueSpace i Wavefront (OBJ).

Przeglądarka 3D umożliwia także dokonanie pomiarów na importowanych modelach i eksport do formatu 3D PDF i formatu STL dla drukarek 3D. IRONCAD COMPOSE można pobrać w bezpłatnej wersji demo ze strony internetowej i samodzielnie przetestować wszystkie funkcje.

Przeglądarka 3D może przydać się tym osobom, którym do codziennej pracy nie jest konieczny program CAD 3D. Jest to także dobre rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie nieograniczony dostęp do danych. Do oczywistych korzyści płynących z użytkowania przeglądarki należy poprawne wyobrażenie produktów za pomocą 3D.