PROGRAM DO MEBLI KUCHENNYCH, CZYLI JAK STWORZYĆ UNIKANĄ KUCHNIĘ

Tworząc wirtualny projekt kuchni, brane są pod uwagę rozmaite elementy, odgrywające fundamentalną rolę w pomieszczeniu. Wyposażenie jest jednymi z najważniejszych komponentów, kreujących konkretny styl oraz klimat wnętrza. Odpowiedni program do mebli kuchennych pozwoli współczesnym stolarzom, projektantom czy producentom na uniwersalny oraz wysoce jakościowy projekt.

Program do mebli kuchennych umożliwi profesjonalne projektowanie kuchni 3D, w którym metraż pomieszczenia oraz wyposażenie będzie tworzyło kompatybilną całość w wybranym przez projektanta stylu. Takie narzędzie powinno zawierać bogatą bazę mebli, tekstur i akcesoriów udostępnionych przez różnych producentów.

Wirtualny projekt kuchni, czyli taki, który wiernie odda wygląd pomieszczenia, zapewni nieprzeciętny sposób prezentacji zaproponowanych przez projektanta rozwiązań. Inwestor będzie w stanie zweryfikować, czy są one zgodne z jego wizją, a w razie potrzeby wprowadzenie zmian nie będzie czasochłonne i problematyczne.

Projektowanie kuchni 3D zapewnia szybką możliwość zmiany tekstury i kolorów mebli, podłogi czy ścian. Dzięki temu prezentacja różnych wersji tego samego obiektu jest dopuszczalna, co jest znacznym ułatwieniem zarówno dla projektanta, szukającego najlepszego rozwiązania, jak i inwestora, dla którego wybór staje się łatwiejszy do podjęcia.

Możliwość tworzenia mebli oraz innych, pojedynczych elementów od podstaw, a także możliwość ich modyfikacji to duży atut profesjonalnych programów do projektowania. W razie konieczności powinny również zapewniać skorzystanie z ich wewnętrznych bibliotek. Innym udogodnieniem jest sporządzanie rzeczowych kosztorysów.

Przykładem narzędzia, który umożliwi profesjonalne projektowanie kuchni 3D jest KD Max. Ten program do mebli kuchennych stwarza szerokie możliwości adaptacji różnych stylów, zastosowania wielu rozwiązań materiałowych oraz przestrzennych, a także samodzielnego zaplanowania rozmieszenia potrzebnych elementów. Wirtualny projekt kuchni pozwoli na dokładną analizę zgodności koncepcji ze stanem faktycznym.