SCIA – program do projektowania konstrukcji

SCIA Enginner to program do projektowania konstrukcji, analizy wielomateriałowej oraz modelowania. Jest to narzędzie, po które może sięgać zarówno projektant konstrukcji żelbetowych, jak i konstruktor mostów. Dlaczego? Ponieważ SCIA jest wszechstronnym rozwiązaniem. Sprawdza się zarówno przy realizacji obiektów budowlanych (np. biurowce), jak i obiektów budowlanych (mosty, tunele), przemysłowych (silosy, hale stalowe) oraz projektów specjalnych (stadiony, rusztowania).

Program do projektowania konstrukcji, który oparty jest na integracji procesów projektowania może bardzo ułatwić pracę zespołu (wszyscy pracują na jednym systemie – zarówno projektant konstrukcji żelbetowych, jak osoba odpowiedzialna za analizę MES), pozwala to także obniżyć koszty.

SCIA Engineer to także krótszy czas wdrożenia. Na przykład wspomniany już projektant konstrukcji żelbetowych nie musi uczyć się obsługi kilku narzędzi – do modelowania, obliczeń i analizy – wystarczy mu jedno rozwiązanie. Dzięki wykorzystaniu technologii BIM łatwe jest także dzielenie się projektami pomiędzy architektem, klientem, konstruktorem, a wykonawcą.

Na świecie jest wiele realizacji powstałych przy wykorzystaniu systemu. Są to m.in. brukselska wieża TBR, most nad rzeką REN, stadion piłkarski na Słowacji, czy nowy punkt orientacyjny Amsterdamu – Pontsteiger.

W każdym roku powiększa się grono użytkowników narzędzia, pojawia się także coraz więcej zaawansowanych obiektów, podczas których tworzenia program SCIA był wykorzystany. Jest to nowoczesna technologia, której stosowanie jest już normą na światowym poziomie. Nic więc dziwnego, że również w Polsce narzędzie ma liczne grono swoich zwolenników.

Żeby do nich dołączyć, wystarczy wejść na stronę internetową produktu i zapoznać się z jego możliwościami. Nawet jeżeli nie jesteś jeszcze przekonany o zakupie, dobrze jest być na bieżąco z dostępnymi na rynku rozwiązaniami. Na stronie znajduje się obszerna charakterystyka programu, ale także możliwość pobrania wersji demonstracyjnej.